Jiangsu Meidi Intelligent Technology Co., Ltd.
Jiangsu Meidi Intelligent Technology Co., Ltd.
Hír

SMD hangjelzés kiválasztása: Piezo vs Magnetic, Reflow és PCB tippek (2026)

2026-10-26 0 Hagyj üzenetet
SMD Buzzer Selection Guide: Piezo vs Magnetic, Reflow & PCB Tips (2026) | MEIDI

Kulcs elvitelek

  • Egy SMD hangjelzés közvetlenül a táblára rögzíthető az újraáramláson keresztül, eltávolítva a kézi forrasztási lépést, amelyet az átmenő lyukak részei minden gyártási folyamatban kényszerítenek.
  • A mágneses és piezoelektromos SMD zümmögők különböző problémákat oldanak meg: válasszon mágnest az alacsony feszültségű logikai sínekhez, piezoelektromosat az akkumulátoros és többhangos kialakításokhoz.
  • Az újrafolyási profil, a hanglyuk-igazítás és az SPL-at-distance eldönti, hogy a minta átmegy-e, de a gyártóegység meghibásodik.
  • A MEIDI SMD berregő családja 3×3×2,0 mm-től 16×16×2,5 mm-ig terjed, mind elektromágneses, mind piezoelektromos, ISO 9001 / ISO 14001 szabvány szerint, RoHS és REACH megfeleléssel.

1. Mi az SMD hangjelző, és miért üti át a lyukat?

A felületre szerelhető SMD hangjelző egy elektroakusztikus jelátalakító, amelyet nagy sebességű pick-and-place vonalakhoz terveztek. Ahelyett, hogy átnyomná a vezetékeket a fúrt lyukakon, az ellenállások, kondenzátorok és IC-k mellett egy konvekciós sütőmenetben újrafolyik. A modern, korlátozott helyű termékek esetében ez az egyetlen különbség megváltoztatja az SMD hangjelző teljes gyártási történetét.

1.1 SMT-barát forma

A hagyományos átmenőlyukacsos hangjelzők vastag Z-tengely távolságot és másodlagos hullámforrasztó vagy kézi forrasztó fokozatot igényelnek. A kompakt SMD berregő lapos aljú párnákat használ, amelyek a rézhez simulnak, így jobban átvészeli az eséseket és a motor rezgését, és felszabadítja a táblamagasságot a vékonyabb burkolatok számára. Azok a tervezők, akik SMD hangjelzést választanak, általában először a lábnyomra, másodsorban a hangra teszik.

1.2 Aktív vs passzív SMD hangjelzők

Minden SMD berregő vagy aktív (belső oszcillátor, DC hajtás, fix hang), vagy passzív (külsőleg MCU PWM hajtja, programozható hang). Az aktív firmware-időt takarít meg; A passzív lehetővé teszi, hogy egy SMD hangjelző „figyelmeztető”, „kritikus” és „némító” mintákat bocsát ki egyedül a szoftverből. A megfelelő hívás a szoftverforrásokból következik, nem csak az anyagjegyzékből. Minden architektúra egy SMD berregőjét tartsa a padon, hogy a firmware és a hardver ellenőrizni tudja a hangot, mielőtt az alaplap lefagy.

2. Mágneses kontra piezoelektromos SMD hangjelzők: az alapvető döntés

Az egyetlen legfontosabb SMD berregő választás a transzdukciós elv, mert ez határozza meg az energiaköltséget, a meghajtó áramkört és az akusztikai profilt. Mindkét családot felületre szerelhető csomagokban szállítják, de fizikájuk erősen eltér egymástól.

2.1 Hogyan működik a mágneses SMD hangjelző

A mágneses SMD berregő meghajt egy tekercset, amely lehúzza a fém membránt, és elengedi, hogy visszapattanjon, megismételve a rezonancia frekvencián. Ez a nehezebb mozgó tömeg az alacsonyabb, melegebb hangot részesíti előnyben 2–3 kHz körül, és kényelmesen futja az alkatrészt 1,5–5 V-os logikai síneken – ideális a 3,3 V-os MCU kártyákhoz. A kompromisszum aktuális: egy mágneses SMD berregő nagyjából 100 mA-t képes felvenni, ami a gombelemes kialakításnál számít.

2.2 Hogyan működik a piezoelektromos SMD hangjelző

Egy piezoelektromos SMD hangjelző kerámia lemezt köt egy fémlemezhez; a fordított piezoelektromos hatás meggörbíti a lemezt, ha váltakozó feszültséget alkalmaznak. Ez kapacitív terhelésként viselkedik, így az áram a milliamper alatt marad (gyakran 5 mA alatt), miközben éles, átható hangokat ér el 4 kHz felett. A kompromisszum egy nagyobb meghajtófeszültség (Vp-p), gyakran 3–20 V, amelyet egy kis FET vagy tranzisztor táplál.

2.3 Egymás melletti összehasonlítás

Paraméter Mágneses (EM) SMD berregő Piezoelektromos SMD hangjelző
Alapelv Tekercs + mágnes + membrán Piezo kerámia inverz hatás
Meghajtó feszültség 1,5–5 V (alacsony) 3–20 V+ (Vp-p)
Jelenlegi sorsolás ~100 mA osztályig < 5 mA (jellemzően al-mA)
Rezonancia frekvencia ~2–3 kHz (melegebb) ~4 kHz+ (éles)
Tipikus SPL 80–85 dB @ 10 cm 70–90 dB @ 10 cm
Csomag magassága 2,0-4,0 mm elérhető Akár 1,8 mm
Legjobb illeszkedés Kisfeszültségű logika, készülékek Akkumulátoros IoT, hordható eszközök, több tónusú

A döntést a pontos energiaköltségvetés és a megadott távolságon belüli szükséges SPL függvényében határozza meg. A 85 dB 10 cm-en történő megcélzása teljesen más meghajtó követelményeket támaszt, mint a 10 cm-es 70 dB, és a piezoelektromos SMD zümmögő rendszerint nyeri az akkumulátor-élettartamot, míg a mágneses SMD hangjelző az alacsony feszültségű egyszerűség érvét.

3. A MEIDI SMD hangjelzők: Valódi specifikációk

Az alábbi táblázatok a gyártási adatlapjainkból levont ellenőrzött MEIDI SMD hangjelző modelleket sorolják fel – nem általános helyőrzőket. Mind az elektromágneses, mind a piezoelektromos felületre szerelhető családok le vannak fedve, így egyetlen SMD berregő listája vegyes projekteket is kiszolgálhat.

3.1 Elektromágneses SMD hangjelzők (passzív)

Modell V minősítésű Működési V (Vp-p) Rezonanciafrekv SPL min Csomag (mm) Súly
HN-9042W 3 V 2–4 2730 Hz ≥ 85 dB @ 10 cm 9,0 × 4,2 1,0 g
MLT-5020 3,0 V 2–4 4000 ± 300 Hz ≥ 80 dB @ 10 cm 5,0 × 5,0 × 2,0 0,1 g
MLT-7525-16R 3,6 V 2,5–4,5 2700 ± 300 Hz ≥ 85 dB @ 10 cm 7,5 × 7,5 × 2,5 0,5 g
MLT-8530-16R 3,6 V 2,5–4,5 2700 ± 200 Hz ≥ 85 dB @ 10 cm 8,5 × 8,5 × 3,0 0,5 g
MLT-8540-16R 3,6 V 2,5–4,5 2700 ± 300 Hz ≥ 85 dB @ 10 cm 8,5 × 8,5 × 4,0 0,5 g

3.2 Piezoelektromos SMD hangjelzők (passzív)

Modell V minősítésű Működési V (Vp-p) Rezonanciafrekv SPL min Csomag (mm) Súly
MLT-1109 5 V 1–25 4000 ± 300 Hz ≥ 70 dB @ 10 cm 9 × 9 × 1,8 0,4 g
MLT-1230 3 V 1–25 4000 ± 300 Hz ≥ 80 dB @ 10 cm 12 × 12 × 3,0 0,4 g
MLT-1625 5 V 1–20 4000 ± 500 Hz ≥ 75 dB @ 10 cm 16 × 16 × 2,5 1,0 g

Jegyezze meg az áramfelosztást: a piezoelektromos SMD hangjelző elhanyagolható egyenáramot vesz fel (jóval 5 mA alatt), míg az elektromágneses SMD hangjelző a nagyobb áramerősség osztályába tartozik. A BOM lezárása előtt illessze a csomagolás magasságát a házhoz – az 1,8 mm-es MLT-1109 a táblázat legvékonyabb MEIDI SMD berregője.

4. SMD Buzzer alkalmazások iparág szerint

Ugyanaz az SMD berregő másként viselkedik, ha egy valódi termékben él, mert a házak tompítják a hangot, és a hallási távolság eltolja az észlelt SPL-t. Az alábbiakban három gyakori telepítési jelenet látható, ahol a felületre szerelhető hangjelző kiérdemli a helyét.

4.1 Intelligens zárak és kis készülékek

Koncepció illusztráció – intelligens zárolású vezérlőkártya kompakt SMD hangjelzéssel (ChatGPT-n keresztül, 16:9).

Akkumulátoros intelligens zárak és háztartási cikkek vezérlőpaneljei esetén az alacsony feszültségű mágneses SMD berregő, mint például az MLT-5020 vagy az MLT-7525-16R, ismerős középfrekvenciás megerősítő hangot ad minimális fogyasztás mellett. A kis helyigény a táblát egy vékony zártestben tartja.

4.2 Hordozható és hordható orvosi eszközök

Koncepció illusztráció — hordozható orvosi monitor gyengeáramú SMD hangjelzéssel (ChatGPT-n keresztül generálva, 16:9).

A glükózmérők és a pulzoximéterek a piezoelektromos SMD hangjelzéseket részesítik előnyben, mivel a szubmilliamp húzás védi a gombelem élettartamát, és a vékony, 1,8–3,0 mm-es profil illeszkedik a kézi házakhoz. Ahol gazdagabb, többrétegű riasztásra van szükség, ott egy MCU-vezérelt passzív SMD berregő többlépcsős hangokat programoz a firmware-be.

4.3 IoT-érzékelők és ipari vezérlők

Koncepció illusztráció — IoT-érzékelő csomópont SMD hangjelzéssel a durva környezeti riasztásokhoz (ChatGPT-n keresztül, 16:9).

A vezeték nélküli IoT-érzékelők és a PLC-vel szomszédos vezérlők előnyben részesítik a piezoelektromos SMD hangjelzéseket: a tekercs hiánya azt jelenti, hogy az érzékeny modulok közelében nincs EMI, és elhanyagolható az üresjárati áram. A 12 V-os ipari vezérlők gyakran párosítanak egy piezoelektromos SMD hangjelzést egy kis FET-tel és egy MCU PWM-mel, hogy átható hibahangokat generáljanak.

5. Reflow forrasztási és PCB-elrendezési tippek

Az SMD berregő áthalad a sütőben a tábla többi részével együtt, így a hőszabályozás nem kötelező. Ha figyelmen kívül hagyja a profilt, meggörbíti a membránt vagy meggyengíti a házat, mielőtt a termék kiszállna.

5.1 Reflow termikus profil

Érvényesítse a gyártó által javasolt profilt: melegítse elő körülbelül 150–180 °C-ra a fluxus aktiválásához, 250–260 °C-on érje el a csúcsot legfeljebb 10–20 másodpercig, majd szabályozza a hűtési sebességet, hogy elkerülje a mikrorepedéseket a forrasztási kötésekben. Ossza meg a csengő adatlapprofilját közvetlenül az SMT mérnökeivel, és erősítse meg az újrafolyamatok megengedett számát. Ez a hőszabályozás minden elektromágneses SMD berregőre és a legtöbb piezoelektromos SMD berregőre vonatkozik.

5.2 Moshatóság és ultrahangos tisztítás

A legtöbb akusztikus SMD berregő nem mosható – nyitott hangkibocsátó lyukat tartalmaznak. Ha tisztítófolyadék kerül ebbe a lyukba, az bevonja a membránt, és tartósan megváltoztatja a hangszínt. Egy szabványos nyitott lyukú SMD hangjelzés ultrahangos fürdőn keresztül történő küldése szinte biztos hiba; adjon meg egy zárt "mosható" változatot, ha a forrasztás utáni mosás kötelező.

5.3 Hangfuratok beállítása

Felszerelés után a hang a tábla furatán keresztül távozik, így a lyuk helyzete, átmérője és az üreg térfogata mind eltolja a végső SPL-t. A működési szabály körülbelül 6 dB veszteség a távolság megduplázódásánként, és a tápfeszültség eltolódása a névleges ponttól ΔSPL ≈ 20 × log₁₀(V_actual / V_rated) dB értékkel becsülhető meg. Akkumulátorprojekteknél az SPL-t a legrosszabb kisütési végi feszültségen kérje, ne a névleges névleges értékén.

6. SMD hangjelzés kiválasztása ellenőrzőlista

Mielőtt az anyagjegyzék lefagy, zárolja ezt a hat kérdést mind hardverrel, mind beszerzéssel:

  1. Tápfeszültség— 3 V, 3,3 V, 5 V vagy 12 V sín, és a legrosszabb esetben az akkumulátor végfeszültsége?
  2. Hallgassa távolság és cél SPL— mindig a megadott távolságon kell idézni (dB távolság nélkül értelmetlen).
  3. Csomag és magasság— 3×3×2,0 mm-ig 16×16×2,5 mm-ig; bezárul a burkolat?
  4. Aktív vagy passzív— aktív firmware időt takarít meg; passzív lehetővé teszi a hangszín programozást.
  5. Reflow és moshatóság— csúcshőmérséklet, áthaladások megengedettek, mosás esetén zárt változat.
  6. Megfelelés— RoHS, REACH, ISO 9001 / ISO 14001 minőségbiztosítási rendszer.

7. Beszerzési és megfelelőségi megjegyzések

A MEIDI 2011-es gyára óta 15 éve szállít elektroakusztikus alkatrészeket automatizált gyártással és tételszintű teszteléssel. A fenti termékcsalád minden SMD hangjelzője ISO 9001 / ISO 14001 minőségbiztosítási rendszer szerint készül, és az RoHS- és REACH-kompatibilis. Amikor egy új SMD berregőt minősít a gyártáshoz, kérjen SPL- és frekvenciaadatokat a tényleges működési pontján, hogy a gyártóegység megfeleljen a prototípusnak.

Gyakran Ismételt Kérdések

Túlélheti-e az SMD hangjelzés a szabványos ólommentes újrafolyós forrasztást?

Igen, feltéve, hogy a ház magas hőmérsékletű műanyagot, például LCP-t használ, és a sütő profilja az alkatrész csúcshatárán belül marad (általában 250–260 °C néhány másodpercig). Mindig erősítse meg az adatlappal az áttördelések megengedett számát.

Mágneses vagy piezoelektromos SMD berregő akkumulátoros készülékhez?

Válasszon piezoelektromos SMD hangjelzést a gombelemes és hordható termékekhez, ahol a szubmilliamp áramfelvétel megvédi az akkumulátor élettartamát. Válasszon mágneses SMD berregőt, ha alacsony feszültségű, egyszerű meghajtóra van szüksége, és elviseli a nagyobb áramerősséget.

Miért mér az SMD hangjelzőm alacsonyabb SPL-t, mint az adatlapon?

Általában elégtelen meghajtófeszültség, rossz PWM-frekvencia passzív típusnál, vagy a hanglyukat részben elzárja a burkolat vagy a konform bevonat. Mérje meg a tényleges hallgatási távolságot és a legrosszabb tápfeszültséget.

Szükségem van egy flyback diódára egy mágneses SMD berregőhöz?

Igen. A mágneses típusokhoz szabadonfutó dióda ajánlott, amely elnyeli az induktív tüskét, amikor a tekercs feszültségmentesül, védve a meghajtótranzisztort vagy az MCU érintkezőjét.

A MEIDI SMD zümmögők exportra engedélyezettek?

ISO 9001 és ISO 14001 szerint készülnek, és megfelelnek az RoHS és a REACH előírásoknak. Kérje a speciális tanúsítványokat és az SPL/frekvencia vizsgálati adatokat, amikor egy új SMD hangjelzőt gyártásra minősít.

Valódi specifikációkra van szüksége a következő táblához?
Küldje el a MEIDI-nek a tápfeszültséget, a hallgatási távolságot és a ház magasságát – mérnöki csapatunk visszaküldi a megfelelő mintát és adatlapot.
Kapcsolódó hírek
Hagyj üzenetet
X
Cookie-kat használunk, hogy jobb böngészési élményt kínáljunk, elemezzük a webhely forgalmát és személyre szabjuk a tartalmat. Az oldal használatával Ön elfogadja a cookie-k használatát. Adatvédelmi szabályzat
ElutasítElfogadás